Świat i szkoła naszych marzeń

Nowy produkt

Praca zbiorowa, (14,8/21, oprawa miękka – mat, 84 s., do projektu okładki wykorzystano fragment pracy plastycznej Olgi Bączar, opracowanie, skład, projekt okładki – Krystyna Wajda, druk GS Media Wrocław, wydawnictwo KryWaj Krystyna Wajda, Koszalin 2016, ISBN 9788365651037)

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł

Opis

Ilość stron 84
Format 14,8/21
Rodzaj oprawy miękka

Więcej informacji

Praca zbiorowa - teksty i rysunki uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum Językowego „Nasza Szkoła” w Koszalinie. Pomysłodawca projektu – Wojciech Markiewicz. Książka wydana na okoliczność 25-lecia „Naszej Szkoły”. Do projektu okładki wykorzystano fragment pracy plastycznej Olgi Bączar. Przedmowa do książki - Zarząd KTE oraz dyrekcja i pracownicy „Naszej Szkoły”. Projekt okładki Krystyna Wajda.

Słowo wstępne:
Nasza Szkoła jest jak 25-letnie drzewo, chwieje się czasem w prawo, czasem w lewo. Czasem jest dużo pracy, więc trudno bywać może, ale bez szkoły jest o wiele trudniej i o wiele gorzej. W Naszej Szkole to jest najdziwniejsze, że z biegiem lat, wspomnienia o niej stają się piękniejsze. Więc najpiękniejszą mają ją w pamięci, ci którzy się w niej uczyli, nasi absolwenci. Ci, którzy uczą się teraz, to za lat kilkanaście, też będą wspominać, że uczyli się w tej szkole właśnie, gdzie, choć codzienność tak szybko ucieka, ważne jest to, by za- wsze zobaczyć drugiego człowieka. Dwadzieścia pięć lat, dużo to czy mało? Wiele się w tym czasie w Naszej Szkole działo. Przed nami nowe wyzwania i lata szczęśliwe, bo w Naszej Szkole niemożliwe staje się możliwe.


Przedmowa

W świecie dziecięcych marzeń jest miejsce na tajemnicę. Na to, czego nie da się opisać ani namalować, na to co zawsze pozostanie w dziecięcej duszy, niedostępne dla innych. Są jednak też marzenia, o których można opowiedzieć. To właśnie one stały się główną treścią niniejszej książki. Książki wydanej z okazji 25-lecia „Naszej Szkoły”. W związku ze szkolnym jubileuszem nie mogło zabraknąć prac, w których uczniowie opisują szkołę. Szkołę wymarzoną, idealną, a może po prostu szkołę, w której spędzają kilka godzin dziennie. Zajrzyjmy więc do świata dziecięcych marzeń. Poznajmy baśniowe krainy oraz ich mieszkańców, a także nierozwiązane do dziś problemy naszego świata. Jaki jest świat dziecięcych marzeń? Taki jak kolejne strony tej książki. Czasem pisany rymowanym wierszem, a czasem prozą. Kolorowy jak ilustracje naszych uczniów i roześmiany jak dzieci z okładki. Spotkanie z twórczością naszych młodych artystów to wspaniała wędrówka przez cudowne światy pełne pięknych miejsc wypełnionych radością życia i zachwytem nad różnymi jego aspektami. Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy zmierzyli się z wyzwaniem opowiedzenia o tym, jaki widzą świat, gdy zamykają oczy. Z całego serca życzymy wszystkim, aby ten świat budowali.
                                                   Zarząd KTE oraz dyrekcja i pracownicy „Naszej Szkoły”